Porady na zdrowie. O zębach - Stomatologiczny

stomatologia estetyczna cieszyn

Kto może zostać stomatologiem?


Stomatolog to zawód zaufania publicznego. Praca, którą wykonuje stomatolog najczęściej nie wiąże się z utratą życia, czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ma ona jednak ogromny wpływ na samopoczucie i postrzeganie n

Porady na zdrowie. O zębach - Stomatologiczny stomatologia estetyczna cieszyn
as przez innych. Dobry stomatolog powinien mieć tego świadomość i być specjalistą pełnym profesjonalizmu w pełnym tego słowa rozumieniu. Profesjonalistą na polach: medycznym, kontaktu międzyludzkiego, a nierzadko także..biznesu. Tak, biznesu! Stomatologia w Polsce najczęściej opiera się na funkcjonowaniu niewielkich gabinetów dentystycznych. Żeby otworzyć taką działalność trzeba przygotować biznesplan, zaplanować wiele czynności i realizować krok po kroku swój własny plan.

W tekście tym zastanowimy się nad cechami dobrego stomatologa. Jakie to cechy stomatolog musi posiadać żeby móc zaproponować rozwiązania najwyższej jakości, pełne realnego profesjonalizmu, rzetelności i jakości. Nie oznacza to, że każdy dentysta musi mieć wszystkie takie cechy. W końcu każdy kiedyś gdzieś zaczynał. Ze stomatologami jest tak samo. Rozpoczęcie kariery zawodowej wiąże się z odbywaniem praktyk, ale także późniejszym zatrudnieniem na przykład jako asystent. W tym jakże delikatnym zawodzie kluczowe jest odpowiednie przygotowanie i rzetelność płynąca z doświadczenia właśnie. Jakikolwiek błąd popełniony przez dentystę często bywa nieodwracalny!




Dzisiejsza stomatologia


Stomatologia w dzisiejszych czasach w porównaniu do lat ubiegłych zrobiła ogromny postęp. Nie ma co nawet porównywać jej do tego co działo się w czasach komunistycznych w naszym kraju. Dziś sytuacja jest taka, że nawet osoby spoza Polski przylatują do nas na leczenie zębów. Szwecja, Szwajcaria, Niemcy, czy Austria – mieszkańcy tych i innych krajów wybierają Polskę, bo stomatologia u nas jest na świetnym poziomie i świadczy ona o tym, jak duży postęp zrobił cały nasz kraj i nasza polska medycyna. W dzisiejszych czasach wiele czynności wykonywanych jest już automatycznie, a ilość i jakość badań pozwala na osiągnięcie jak najlepszych rezultatów w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu ma się możliwość korzystania z usług prawdziwych specjalistów i profesjonalistów, którzy kończyli dobre studia i mają odpowiednie portfolio.

Nauka ma ogromny wpływ na naszą polską stomatologię. Postęp w nauce sprawia, że odpowiedni poziom nauczania jest kluczowy żeby osiągnąć odpowiednie rezultaty w leczeniu. Jeszcze nie tak dawno lekarze nie posługiwali się tak zaawansowanym, a przede wszystkim tak dokładnym medycznym sprzętem. Dziś jest to już oczywistość, że lekarz posiada szereg różnego rodzaju przyrządów. Co ciekawe – nie są one gorsze niż te na zachodzie. Polscy specjaliści dysponują najwyższej jakości wyposażeniem gabinetów dentystycznych i stomatologia w ich wydaniu jest rzeczywiście zupełną światową czołówką. Wpływ nauki na rozwój stomatologii wiąże się przede wszystkim z faktem globalizacji i lepszego dostępu do rzetelnych i istotnych analiz. Daje to szansę uzyskania świetnych rezultatów, a co najważniejsze – poprawy stanu zdrowia każdego pacjenta.




co to jest próchnica?

bakteryjna choroba zakaźna tkanek twardych zęba objawiająca się demineralizacją substancji nieorganicznych i następnie proteolizą substancji organicznych z powodu działania kwasów wytworzonych przez bakterie w płytce nazębnej w wyniku metabolizmu cukrów pochodzenia zewnątrz- i wewnątrzustrojowego.

Głównymi bakteriami odpowiedzialnymi za rozwój próchnicy są L. acidophilus oraz paciorkowce, a z nich najważniejsze to Streptococcus mutans. Inne próchnicotwórcze bakterie to: S. salivarius, S. mitis, S. sanguinis, S. faecalis. Bakterie te są zdolne do zainicjowania procesu próchnicowego, poprzez wytwarzanie kwasów w wyniku metabolizowania cukrów (głównie kwas mlekowy). Zakwaszone środowisko (pH poniżej 5,5) sprzyja demineralizacji szkliwa.

Ponadto bakterie te uczestniczą w powstawaniu płytki nazębnej. Stanowi ona doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii pierwotnie tlenowych, a z czasem względnie beztlenowych.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3chnica_z%C4%99b%C3%B3w



© 2019 http://stomatologiczny.informacje365.eu/